Szkolenie online - Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy

Kategoria
Szkolenia
Termin
2023-12-20 09:00 - 15:00
Miejsce
online - Warszawa, Polska
Telefon
790889390
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cena Szkolenia
500,00 PLN + 23% VAT, druga i kolejna osoba 10% zniżki. W przypadku szkoleń finansowanych ze środków publicznych, nie jest doliczany podatek VAT.

INFORMACJE OGÓLNE

Adresaci szkolenia:
Szkolenie adresowane jest do pracowników wszystkich szczebli organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem działów kadr oraz kadry kierowniczej.

Czas trwania szkolenia:
Szkolenie odbywa się w godzinach 9:00-15:00

Platforma online:
Szkolenia online prowadzone są za pośrednictwem platformy livewebinar.com – uczestnik wchodzi na przesłany wcześniej link. Nie jest konieczne ściąganie jakichkolwiek aplikacji – wymagane jest jedynie posiadanie co najmniej urządzenia z głośnikiem (komputer, tablet, telefon) i podłączeniem do internetu. Optymalne byłoby również posiadanie mikrofonu i kamery.

Podstawowe informacje o szkoleniu:
 • szkolenia kompleksowo omawiają mobbing i dyskryminację (w tym molestowanie i molestowanie seksualne), zarówno z punktu widzenia psychologicznego, jak  i prawno-organizacyjnego,
 • szczególny nacisk położony zostanie na praktyczne aspekty występowania mobbingu i dyskryminacji w stosunkach pracy oraz analizę przypadków z życia wziętych (głównie w oparciu o doświadczenie zawodowe trenerów),
 • szkolenia online prowadzone są w oparciu o prezentację multimedialną,
 • nasi trenerzy są praktykami, mającym kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji oraz pomocy osobom dotkniętym tym zjawiskom,
 • organizowane przez nas szkolenia są bardzo wysoko oceniane przez uczestników, możemy pochwalić się dużą liczbą referencji i stałych klientów.
 • cena szkolenia zawiera: materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa, możliwość konsultacji z trenerem w ciągu 30 dni od zakończenia szkolenia.
Średnia ocena naszych szkoleń online przekracza 4,89 w skali 1-5! Grupa badana obejmuje kilka tysięcy uczestników!

CEL SZKOLENIA

 • dostarczenie wiedzy z zakresu psychologicznych i prawnych aspektów patologii występujących w środowisku pracy, zapoznanie uczestników z pojęciem mobbingu
  i dyskryminacji w ujęciu prawnym i psychologicznym,
 • dostarczenie wiedzy sprzyjającej kształtowaniu postaw zapobiegających zjawisku mobbingu i dyskryminacji w organizacji,
 • dostarczenie wiedzy pozwalającej na identyfikację przypadków mobbingu i dyskryminacji,
 • omówienie działań mających na celu kreowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy, wolnego od mobbingu i dyskryminacji ze szczególnym uwzględnieniem roli kadry kierowniczej,

PROGRAM SZKOLENIA

 1. Istota mobbingu, dyskryminacji, molestowania.
 2. Czynniki zewnętrzne i wewnnętrze sprzyjające patologiom w miejscu pracy.
 3. Osobowościowe uwarunkowania mobbingu.
 4. Fazy i skutki mobbingu, metody mobbingu.
 5. Mobbing, dyskryminacja i molestowanie w polskim prawie.
 6. Elementy ustawowej definicji mobbingu (kto może być mobberem, kto może być mobbingowany, uciążliwość i długotrwałość, nękanie i zastraszanie).
 7. Mobbing a inne zjawiska w miejscu pracy (stres, dyskomfort, molestowanie, dyskryminacja, jednorazowy akt przemocy psychicznej, przemoc fizyczna, mobbing a konflikt).
 8. Mobbing i dyskryminacja a dozwolone zachowania pracodawcy (polecenia służbowe, ocena pracownika, uprawnienia kontrolne i nadzorcze pracodawcy).
 9. Obowiązek pracodawcy przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji.
 10. Uprawnienia przysługujące ofiarom mobbingu i dyskryminacji.
 11. Jak reagować na patologiczne sytuacje w miejscu pracy i jak się przed nimi bronić?
 12. Praktyczne aspekty prowadzenia skutecznej polityki antymobbingowej w organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem roli kadry kierowniczej.

PROWADZĄCY

MARCIN RAK - prawnik, absolwent aplikacji radcowskiej, ekspert w zakresie systemowych i prawnych narzędzi przeciwdziałania mobbingowi, menedżer i specjalista ds. systemów zarządzania (ponad 60 wdrożonych systemów), szkoleniowiec. Cytowany m.in.: w portalu praca.plwp.plpulshr.pl i w TVP2. Prowadzi szkolenia antymobbingowe i antydyskryminacyjne dla firm i urzędów w całej Polsce - od małych jednostek, po wielkie firmy produkcyjne, korporacje i ministerstwa. Przeszkolił z tego zakresu ponad 20.000 osób. Doradza firmom, urzędom i osobom poszkodowanym. Wspomaga postępowania sądowe, postępowania przed komisjami antymobbingowymi, jest doradcą etycznym. Autor artykułów z zakresu mobbingu, współpracuje z Krajowym Stowarzyszeniem Antymobbingowym.
 
 

Terminy

 • 2023-12-20 09:00 - 15:00

KONTAKT

Tel.: (74) 3000 287
Kom.: 790 889 390
E-mail:
biuro@sanduro.pl

JESTEŚMY CZĘŚCIĄ:

Szkolenia Otwarte